Nas Łączy Muzyka - XIV edycja turawskiego konkursu zdecydowanie dla Akcesu.

21 grudnia 2019 na długo zostanie zapamiętana w naszej pamięci za sprawą otwartego konkursu piosenki „ Nas Łączy Muzyka”. Konkurs ma na celu zbliżenie jak największej ilości młodych ludzi, których łączy muzyka, tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. W tym roku przyciągnął rekordową ilość uczestników, a były to 43 podmioty reprezentujące trzy kategorie. Kategoria  I to solista młodszy, i aż 24 wykonawców w wieku do 13 lat włącznie, II kategoria to soliści starsi od lat 14 i w III kategorii występowały zespoły.

Bodajże po raz dziesiąty wystąpili na nim przedstawiciele Ozimka. W tym roku Zespół Akces  w składzie Emilia Korzeniec, Lena Mannsfeld, Emilia Daniel, Hania Adamiec, Ania Kula i Paulina Paluszczak zaśpiewał i zatańczył swój flagowy utwór czyli mix „W moim Ozimecku” z „Balem Arlekina”. Tym razem w bardzo mocno okrojonym składzie ale nie miało to wpływu na wykonanie. Jury było co najmniej pod wrażeniem i przyznało zespołowi III miejsce.  W kategorii młodszej Stowarzyszenie zaprezentowały Hania Adamiec, która  wykonała pastorałkę „Oj maluśki” w troszkę zmienionej aranżacji, którą oczywiście możemy posłuchać na naszej płycie Akces Świątecznie,  oraz Kasia Juruć z przebojem „Chłopak z drewna”.
Indywidualnie, jako solistka, zaprezentowała się wokalistka naszego zespołu Paulina Paluszczak, która wykonała brawurowo utwór „Drzwi do kariery”.  Nasza wschodząca gwiazdka tak zachwyciła jury swoim luzem scenicznym, że te przyznało jej 1 miejsce w swojej młodszej kategorii.

Kategoria starsza to czternastu wykonawców, a wśród nich nasi reprezentanci czyli Dawid Bac i Julia Dota. Julia wystąpiła z utworem „Im Changing” z repertuaru Jennifer Hudsongy, a Dawid rewelacyjnie wykonał  kolędę „Mizerna cicha”, która zdobyła uznanie wśród jurorów i tym samym zdobył pierwsze miejsce.

Gratulujemy wygranym oraz organizatorom za zorganizowanie po raz kolejny tak wspaniałej imprezy.

Admin.

 

21 grudnia 2019

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

+ 48 603 127 458

Wspierają nas

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Powiat Opolski

Gmina Ozimek

Nasi partnerzy

webdesinger m.A.c