webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

13 listopada 2021

To już XXV jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej TOBIE POLSKO, który odbył się w Olszance. Celem Festiwalu jest popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość, w tym również patriotycznych pieśni współczesnych.

 

23 października, na scenie festiwalu zaprezentował się Zespół Dziecięcy Akces działający przy Stowarzyszeniu Akces, wykonując dwa patriotyczne utwory „Póki Polska żyje w nas” oraz „Niech żyje Polska”. Jurorzy biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wyraz artystyczny oraz poziom wykonania i interpretację, spośród 88 podmiotów mieli wytypować 15 laureatów, jednakże poziom festiwalu był na tyle wysoki, że po burzliwych naradach postanowiono wybrać aż 26 laureatów w tym 12 zespołów i chórów.

 W tym zacnym gronie znalazł się Zespół Akces, który zdobył I miejsce w kategorii zespoły chóralne i wokalne i tym samym tytuł Laureata XXV Festiwalu. W sobotni wieczór 13 listopada, podczas Koncertu Laureatów w  pięknym XIV wiecznym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pogorzeli, Zespół Akces ponownie pokazał się z najlepszej strony i wywołał niemałe emocje wśród zebranej publiczności.

 Dodajmy, że wydarzenie honorowym patronatem objął Wojewoda Opolski oraz Marszałek Województwa Opolskiego.

 

Gratulujemy organizatorom przygotowania tak wielkiego przedsięwzięcia oraz dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ozimku - Panu Arkadiuszowi Banikowi za zorganizowanie dojazdu na festiwal.

Maciek Paluszczak

Zespół Dziecięcy Akces laureatem festiwalu w Olszance