webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

17 stycznia 2022

Styczeń to początek Nowego Roku, ale także wspomnienie Świąt Bożego Narodzenia i kolędowania. W naszych współczesnych czasach, kolędowanie kojarzy się ze śpiewaniem Kolęd czy piosenek świątecznych tzw. Pastorałek w gronie rodzinnym czy w zgromadzeniu w kościołach przy Bożonarodzeniowych Szopkach. To także okres wielu festiwali i konkursów wokalnych o tematyce świątecznej.

W tym roku, zgodnie z obostrzeniami ale w większości „na żywo”, Zespół dziecięcy Akces oraz wokalistki zaprezentowały się podczas trzech konkursów. Mok w Łazach zorganizował po raz siódmy Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek o randze międzynarodowej. Do grona finalistów i przesłuchań w trybie hybrydowym zostały zaproszone Paulina Paluszczak, Lena Bryja, Lena Mannsfeld i Julia Dota. Zespół w tym przypadku reprezentował duet Lena Mansfeld oraz Lena Bryja. Jurorzy po wysłuchaniu finalistów postanowili przyznać wyróżnienia dla Leny Mannsfeld w licznej kategorii II, Julii Doty oraz dla duetu.
Zespół Akces oraz Julia Dota, Paulina Paluszczak i Lena Bryja zostały zakwalifikowane do finału VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie, gdzie zaprezentowali swoje walory wokalne przed jurorami. Jednym z nich był znany wokalista Rafał Szatan, który ocenił poziom wykonawców jako bardzo wysoki i niejednokrotnie o wyborze laureatów decydowały bardzo drobne szczegóły. Niestety pomimo wspaniałych występów przedstawiciele Akcesu nie znaleźli się w gronie laureatów tegorocznego festiwalu.
SOK Komprachcice zaprosił natomiast w sobotnie popołudnie 15 stycznia, zakwalifikowanych uczestników do występu w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W tym gronie znalazły się Ania Chmura, Paulina Paluszczak oraz Lena Bryja. Zespół ze względów logistycznych reprezentował duet Ania Chmura oraz Lena Bryja.
Stowarzyszenie Akces dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałe reprezentowanie, organizatorom za miłe przyjęcie oraz MOSiR w Ozimku za dowóz zespołu do Pajęczna.

Maciek Paluszczak.

„Kolędować małemu…” – Kolędowanie z Akcesem.