A miało być tak pięknie i też tak było, ale miało być na żywo. Pięknie przygotowane prace przez laureatów konkursu w kategorii plastycznej oraz rozśpiewani laureaci z kategorii wokalnej, niecierpliwie oczekiwali swoich występów na scenie w Ozimskim Domu Kultury. Nutę podekscytowania podsycał fakt, iż tegoroczny festiwal miała retransmitować telewizja TVP 3 Opole w specjalnie przygotowanym bloku w Dzień Niepodległości. Niestety w dzień poprzedzający festiwal, wszelkie koncerty i uroczystości kulturalne zawieszono. Jednak organizatorzy się nie poddali i zorganizowali piękną galę w internecie.
Zespół Dziecięcy Akces nagrał zdalnie hymn Polski czyli „Mazurka Dąbrowskiego” oraz utwór „Niepodległość” i 11 listopada w samo południe nagrania te zostały wyemitowane na antenie patrona medialnego festiwalu czyli TVP3 Opole w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie na fanpage’u facebookowym Stowarzyszenia Akces dokładnie o 12: 12 mogliśmy obejrzeć zmontowany film, czyli Wirtualną Galę III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego TOBIE POLSKO.

GALERIA

Przygotowaną ponad godzinną Galę rozpoczęli członkowie Zespołu Akces wraz z kierownikiem artystycznym Stowarzyszenia Akces Panią Elżbietą Pisulą- Bieniecka prezentując wiersz Władysława Bełzy „Polak Mały”.
Następnie rozpoczęła się prezentacja laureatów wspaniałych prac plastycznych, nadesłanych z całej Opolszczyzny. Serdecznie dziękujemy Jurorom w tej kategorii pani Urszuli Serafin, Aleksandrze Pandza oraz Izabeli Bagińskiej, które miały nie lada orzech do zgryzienia wyłaniając laureatów. Prace, które dotarły na konkurs z roku na rok są robione różnorodnymi technikami plastycznymi i w wyborze tych najlepszych przeważyła wyobraźnia artystyczna. Pierwsze miejsce w tej kategorii oraz nagrodę Burmistrza Ozimka otrzymała Julia Pietroń za obraz pt. „11 Listopada”, drugie miejsce zajęła Paulina Białecka a trzecie miejsce przypadło
ex aequo Bartoszowi Bednarskiemu oraz Emilii Miszczyk.

GALA III FESTIWALU TOBIE POLSKO

Kolejna, trzecia edycja Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Tobie Polsko, tym razem odbyła się w sieci. Po raz kolejny tegoroczna pandemia pokrzyżowała plany organizatorom tak pięknego przedsięwzięcia, jakim jest ten festiwal.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten festiwal się mógł odbyć:
Marszałkowi Województwa Opolskiego panu Andrzejowi Buła,
Staroście Opolskiemu panu Henrykowi Lakwie,
Burmistrzowi Miasta i Gminy Ozimek panu Mirosławowi Wieszołek,
Mediom:
TVP 3 Opole, Radio Doxa, Radio Opole, Tygodnik Ziemi Opolskiej.

Maciej Paluszczak

W dalszej części mogliśmy zobaczyć i posłuchać laureatów w kategorii wokalnej, przeplatanej wywiadami z dziećmi na temat niepodległości oraz Polski i symboli narodowych. Poziom nadesłanych zgłoszeń na konkurs wokalny był bardzo wyrównany, ale też dość wysoki, także jurorzy bardzo długo debatowali. W tym roku zaszczycili nas zdalnie Martyna Młynarska-Modlińska laureatka min: Szansy na sukces, aktorka i wokalistka agencji artystycznej Prym-Art., oraz Marcin Jajkiewicz laureat min: Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy.
Jednogłośnie Grand Prix Festiwalu została Julia Dota w interpretacji utworu „Polska Madonna” , natomiast w poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:
Kategoria I klasy I-IV: miejsce III Anastazja Szalek oraz Ania Chmura, miejsce II zajęła Hania Sojka,I miejsce wyśpiewała Paulina Paluszczak w utworze „Historia Polski.
W kategorii II klasy V-VIII: III miejsce zajęły Emilia Daniel oraz Urszula Buba, II miejsce zajęła Zuzanna Sojka a prym pierwszeństwa w tej kategorii należy się Kasi Juruć za wykonanie utworu „Walczyk”.
Kategorię najstarszą otwiera laureat III miejsca Dawid Bac, II miejsce zajęła Natalia Sałata a pierwszego miejsca tym razem nie przyznano.
Gratulujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, także laureatom wyróżnień.

Kolejny Festiwal Artystyczny TOBIE POLSKO tym razem w sieci.