29 sierpnia 2020

Trzecia edycja Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku Białej, w której wystąpił Zespół Akces I, już za nami. W tym roku pandemia troszkę pokrzyżowała plany organizatorom i do końca nie było wiadomo jak przebiegnie Festiwal. Ale się udało.

Do eliminacji zgłosiło się ponad 800 uczestników, aby wyrazić przez śpiew swoje emocje i przenieść się do pięknej krainy z bajek i baśni. Jury spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrało 200 solistów oraz 20 zespołów w tym Akces I. Eliminacje odbyły się on-line, gdzie trzeba było zaprezentować talent wokalny oraz pokazać choreografię sceniczną i to wszystko w bajkowej scenerii. Nasz zespól zaprezentował dwa utwory z filmu o Panu Kleksie, a były to Witajcie w Naszej Bajce oraz Kaczka Dziwaczka. Dziewczyny, a były to Hania Adamiec,  Emilia Daniel, Emilia Korzeniec, Ania Kula, Kasia Juruć, Lena Mannsfeld, Lena Bryja, Magda Joszko oraz Paulina Paluszczak urzekły swoim wdziękiem scenicznym i oczywiście wokalnym jurorów i tym samym zostały zakwalifikowane do wielkiego finału z utworem o Kaczce Dziwaczce.

Finał odbył się w bajkowym mieście Bielsku Białej. 29 sierpnia na scenie Bielskiego Centrum Kultury ponad 100 wykonawców zaprezentowało swój talent wokalno-aktorski w pięciu kategoriach. W jury zasiedli znane osobistości ze świata filmu oraz muzyki, a przewodniczyła im Anna Guzik, aktorka znana m.in z roli w serialu Hela w opałach.

Tegoroczne jury miało przed sobą trudne zadanie - poziom młodych wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii, trzy wyróżnienia i nagrodę Grand Prix festiwalu. Uwieńczeniem artystycznych zmagań był koncert zespołu Studio Accantus, który zaprezentował wiązankę najbardziej popularnych, bajkowych piosenek. Pomimo iż tegoroczna edycja festiwalu musiała odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego, zarówno widownia jak i młodzi wykonawcy bawili się doskonale. Nasz zespól w tegorocznej edycji nie zdobył nagrody ale występ wśród szóstki zespołów wybranej z całej Polski był już nie lada wyróżnieniem.

Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, rodzicom dziewczyn za przygotowanie oraz możliwość transportu do Bielska jak również naszym fanom, którzy trzymali kciuki.

m.A.c

Akces I w Bielskim Festiwalu Piosenki Bajkowej.