Akces I w Bielskim Festiwalu Piosenki Bajkowej.

Trzecia edycja Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku Białej, w której wystąpił Zespół Akces I, już za nami. W tym roku pandemia troszkę pokrzyżowała plany organizatorom i do końca nie było wiadomo jak przebiegnie Festiwal. Ale się udało.

Do eliminacji zgłosiło się ponad 800 uczestników, aby wyrazić przez śpiew swoje emocje i przenieść się do pięknej krainy z bajek i baśni. Jury spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrało 200 solistów oraz 20 zespołów w tym Akces I. Eliminacje odbyły się on-line, gdzie trzeba było zaprezentować talent wokalny oraz pokazać choreografię sceniczną i to wszystko w bajkowej scenerii. Nasz zespól zaprezentował dwa utwory z filmu o Panu Kleksie, a były to Witajcie w Naszej Bajce oraz Kaczka Dziwaczka. Dziewczyny, a były to Hania Adamiec,  Emilia Daniel, Emilia Korzeniec, Ania Kula, Kasia Juruć, Lena Mannsfeld, Lena Bryja, Magda Joszko oraz Paulina Paluszczak urzekły swoim wdziękiem scenicznym i oczywiście wokalnym jurorów i tym samym zostały zakwalifikowane do wielkiego finału z utworem o Kaczce Dziwaczce.

Finał odbył się w bajkowym mieście Bielsku Białej. 29 sierpnia na scenie Bielskiego Centrum Kultury ponad 100 wykonawców zaprezentowało swój talent wokalno-aktorski w pięciu kategoriach. W jury zasiedli znane osobistości ze świata filmu oraz muzyki, a przewodniczyła im Anna Guzik, aktorka znana m.in z roli w serialu Hela w opałach.

Tegoroczne jury miało przed sobą trudne zadanie - poziom młodych wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii, trzy wyróżnienia i nagrodę Grand Prix festiwalu. Uwieńczeniem artystycznych zmagań był koncert zespołu Studio Accantus, który zaprezentował wiązankę najbardziej popularnych, bajkowych piosenek. Pomimo iż tegoroczna edycja festiwalu musiała odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego, zarówno widownia jak i młodzi wykonawcy bawili się doskonale. Nasz zespól w tegorocznej edycji nie zdobył nagrody ale występ wśród szóstki zespołów wybranej z całej Polski był już nie lada wyróżnieniem.

Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, rodzicom dziewczyn za przygotowanie oraz możliwość transportu do Bielska jak również naszym fanom, którzy trzymali kciuki.

m.A.c

 

29 sierpnia 2020

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

+ 48 603 127 458

Wspierają nas

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Powiat Opolski

Gmina Ozimek

Nasi partnerzy

webdesinger m.A.c