21 stycznia 2021

Za nami kolejna, VI  edycja Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach.  Choć tegoroczna edycja, z uwagi na sytuację epidemiologiczną organizowana była w formie online, to zainteresowanie festiwalem było ogromne. Zgłoszenia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach napłynęły z całej Polski.

Ponad 200 zgłoszeń podmiotów - czyli solistów, duetów i zespołów oceniało, jak na ogólnopolski festiwal przystało, jury o ogólnopolskiej sławie czyli Karolina MrugalskaSebastian Ruciński oraz przewodniczący Robert Janowski - polski piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, prezenter telewizyjny, znany min. za prowadzenie w latach 1997–2018 teleturnieju  „Jaka to melodia?”. Za występy w programie w 2009 r. odebrał „Złotą Telekamerę”.

Pośród tych dwustu zgłoszeń z całej Polski była też reprezentacja Stowarzyszenia Akces czyli Formacja Akces I. Dziewczyny w składzie Paulina Paluszczak, Paulina Korzeniec, Ania Chmura, Lena Bryja, Magda Joszko, Hania Adamiec, Lena Mannsfeld, Ania Kula oraz Kasia Juruć zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” z repertuaru Arki Noego. Utwór wykonywany przez naszą reprezentację zawładnął sercami jurorów i tym samym otrzymały I miejsce w kategorii Zespoły Dziecięce 6-12 lat.

Bardzo przyjemnie było usłyszeć z ust tak znanego celebryty, jakim jest Robert Janowski, słowa uznania.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Akces pokazuje, że wspieranie i promowanie uzdolnionej młodzieży ma sens.

- Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wspierali, wspierają i będą wspierać, a będziemy się odwdzięczać tak wspaniałymi występami – Akces.

Akces najlepszy w Jurajskim Festiwalu