31 maja 2020

Kolejnym konkursem artystycznym, w którym brali udział  wokaliści Akcesu jak i cały zespół, był  Przegląd Piosenki Młodzieżowej „Życie jest piękne, bo…”.

Fundacja Twoje Tak ma znaczenie zaprosiła artystów takich jak Marcin Wyrostek, akordeonista, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a przede wszystkim zwycięzca II edycji programu Mam Talent,  Monika Urlik, piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel, dobrze znana ozimskiej publiczności z festiwalu Jesteśmy Tacy Sami Anna Bystroń-Jajkiewicz wraz z mężem Marcinem oraz Tomasz Ciachorowski polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, do wspólnego przedsięwzięcia. Celem przeglądu było nagranie w domowym zaciszu utworu o tematyce „życie jest piękne, bo…”

Pomimo wielu zgłoszeń, w tym  m.in. Pauliny, Hani, Kasi oraz całego Zespołu Dziecięcego, jurorzy z zapartym tchem przesłuchiwali wszystkie zgłoszenia.  Werdykt z ciężkim bólem serca ogłoszono w ostatnią niedziele maja. Wśród laureatów znalazł się nasz zespół, który zajął I miejsce w swojej kategorii wykonując utwór z autorskim tekstem „Witajcie w innej bajce”, wykorzystując podkład muzyczny z utworu pt. „Witajcie w naszej bajce” z filmów o Panu Kleksie. Piosenka została nagrana na odległość przez nasz zespół, czyli każdy śpiewał osobno do podkładu na słuchawkach i zmontowany w jeden teledysk, który oczywiście można oglądnąć na naszej stronie www.stowarzyszenie-akces.pl oraz na fanpagu FB Stowarzyszenia.

Dziękujemy organizatorom jak i jurorom za miłe słowa uznania.

Admin.

AKCES z kolejnym sukcesem w „śpiewaniu na odległość”.