22 listopada 2019

Po raz piąty w Hotelu  „Arkas” w podopolskim Prószkowie odbyła się Gala Magnolii Opolskiej - nagrody starosty opolskiego. Tym razem spośród dwudziestu nominowanych w pięciu kategoriach kapituła wyłoniła nagrodzonych i wyróżnionych.
Nagrodą dla laureatów jest statuetka – „Nagroda Starosty Opolskiego – „Magnolia Powiatu Opolskiego 2019” i dyplom okolicznościowy.

Ustanowienie nagrody "Magnolia Powiatu Opolskiego" ma na celu wyróżnienie podmiotów, ich działalności, twórczości, podkreślenie wybitnych osiągnięć, wyników i efektów pracy polegającej na popularyzowaniu pozytywnych wartości, działań wynikających z osobistego zaangażowania, poświęcenia, wytrwałości znacznie przekraczających etatowe, zawodowe i statutowe obowiązki.
Gala rozpoczęła się minutą ciszy aby upamiętnić niedawno zmarłego Jana Labusa, wieloletniego włodarza naszej gminy.

- Nagradzamy osoby, które są nieprzeciętne, wyjątkowe w swoim rodzaju i swoją pasją odznaczają się na tle innych - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.
- Są edukatorami, nauczycielami i na polu działalności artystycznej, pedagogicznej, oraz pro publico bono, czyli również ta działalność społeczna. To przede wszystkim osoby, które mają wszechstronne upodobania, działają na różnych polach i sama komisja konkursowa miała problem z dopasowaniem niektórych osób do konkretnej kategorii.

Nasze Stowarzyszenie może dumnie obwieścić iż Białą Magnolię za całokształt otrzymała Elżbieta Pisula-Bieniecka, nasza kierowniczka i zarazem kreatorka. Bez niej nie byłoby całego tego pozytywnego zamieszania.
- Od dłuższego czasu zajmuję się szeroko pojętą kulturą prowadząc stowarzyszenie i zespół wokalny. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Tutaj, w tak małym mieście, dostrzeżono naszą ciężką pracę. A naszymi poczynaniami chwalimy się nie tylko w powiecie, ale już w całym województwie i w kraju – mówi dla Radia Opole, patrona medialnego tegoż wydarzenia.

Ja dodam od siebie że nic z niczego się nie bierze, sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień…
Ogromne gratulacje.  Admin.

Biała Magnolia trafia dla Eli Pisuli-Bienieckiej.