webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

07 grudnia 2019

To już 26 eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Będziński Festiwal to wielka promocja dla młodych talentów. 

To też okazja do przybliżenia roli, jaką polska tradycja kolędowa ma w kształtowaniu narodowego ducha, a także popularyzowanie tradycji regionalnych i folklorystycznych – w zakresie samych kolęd i pastorałek, ale także strojów i obrzędowości.

Formuła Festiwalu jest otwarta – do eliminacji zaproszeni są wszyscy, którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Wśród prezentowanych kolęd zgodnie z regulaminem jedna musi być obowiązkowo tradycyjną polską kolędą bądź pastorałką, co jest wyrazem troski Festiwalu o naszą spuściznę kulturową. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), jednak nasi wykonawcy co roku udowadniają, że brak wykształcenia muzycznego nie sprawia, iż są gorsi niż zawodowi muzycy. Co więcej – dzięki pasji, jaką wkładają w śpiew i znakomitym pomysłom na muzyczne aranżacje, ich wykonania niejednokrotnie zapadają w pamięć na długi czas poruszając serca słuchaczy.

W tym roku w eliminacjach regionalnych wzięli udział nasi podopieczni, Hania Adamiec, Kasia Juruć, Dawid Bac, Julia Dota i Zespół Akces. Poziom był jak zwykle wysoki i nie wszyscy mogli się zakwalifikować, a jednak będziemy mieli swojego przedstawiciela a mianowicie eliminacje wygrała Julia Dota. III miejsce w eliminacjach zdobył Dawid Bac lecz to za mało by zdobyć przepustkę na finał w Będzinie. Pozostali tym razem bez pudła, lecz i tak jesteśmy zadowoleni z występu. 

Admin.

 

Dobre Kolędowanie w Dobrodzieniu.