07 listopada 2021

Już po raz czwarty, tym razem w Sali kinowej Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w kompleksie JuraParku w Krasiejowie odbył się Wojewódzki Festiwal Artystyczny Tobie Polsko, zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces.  Poprzez obraz oraz śpiew mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii oraz upamiętnić kolejną, 103 rocznicę odzyskania niepodległości.

Festiwal miał formę konkursu i spośród nadesłanych prac plastycznych oraz nagrań wokalnych jurorzy wybrali laureatów, których prace oraz występy można było zobaczyć na żywo w niedzielne popołudnie 7 listopada. Jurorzy w kategorii plastycznej Aleksandra Pandza , Dorota Serafin oraz  Marek Korniak spośród 56 prac nadesłanych wyłonili 14 laureatów. Kategorię wokalną oceniało jury w składzie Magdalena „Meg” Krzemień, Martyna Młynarska-Modlińska oraz Marek Korniak. W tym przypadku na 38 zgłoszeń do gali laureatów zostało wybranych 17 uczestników.

Uroczystą Galę rozpoczął Zespół Dziecięcy Akces utworem Póki Polska żyje w nas, po którym nastąpiła prezentacja prac plastycznych wraz z wręczeniem nagród oraz występ laureatów konkursu wokalnego. Pięknie wykonane prace plastyczne jak i równie piękne wykonanie wokalne rozbudziło w nas, widzach szacunek do kultury, ludzi i naszego pięknego kraju. Nie tylko poprawne wykonanie, ale i wiedza o dziejach naszego kraju, a także o dziedzictwie i kulturze były kluczem do końcowego triumfu w festiwalu.
-Festiwal Tobie Polsko jest dużą lekcją historii dla najmłodszych, tym festiwalem chcemy rozbudzić wśród dzieci miłość do ojczyzny, pokazać walory całego naszego kraju, Polski – tak o Festiwalu wypowiedziała się jego pomysłodawczyni Elżbieta Pisula-Bieniecka.

==>CZYTAJ WIĘCEJ O FESTIWALU <===

IV FESTIWAL TOBIE POLSKO