01 grudnia 2021

Po raz piąty spotkały się dzieci pełno i niepełnosprawne, by pod hasłem „Jesteśmy Tacy Sami” przełamać bariery dysfunkcyjne oraz się zintegrować. Dzięki uprzejmości Marszałka Województwa, w tym roku festiwal ten mógł odbyć się na deskach Filharmonii Opolskiej i był skierowany po raz pierwszy do dzieci i młodzieży z całego kraju.

Stowarzyszenie Akces, które było głównym organizatorem imprezy, postarało się, aby nie tylko dzieci pełnosprawne były doceniane. W tym jedynym takim przedsięwzięciu w województwie opolskim prym wiodą osoby z dysfunkcjami. Stają przed nami, aby pokazać, że są tacy sami jak wszyscy dookoła, mają marzenia, żeby wystąpić na scenie, przed publicznością. Ten festiwal im to umożliwia, a nas pełnosprawnych uczy empatii, zrozumienia potrzeb oraz wspierania osób niepełnosprawnych.

Tegoroczna gala odbyła się w cieniu pandemii, dlatego na widowni mogło być zajętych tylko połowa miejsc. Nie mniej jednak publiczność dopisała i bardzo dobrze się bawiła podczas występów.

Festiwal składał się z dwóch części - konkursowej oraz koncertowej z widowiskowymi pokazami świetlnymi, którymi uraczyła nas agencja eventowa Jak z Bajki. Część konkursową, a zarazem festiwal rozpoczął występ Zespołu Dziecięcego Akces w specjalnie przygotowanych na tę okazje strojach, śpiewając „Witajcie w naszej bajce”

Cały artykuł możecie przeczytać klikając tutaj ===> JESTEŚMY TACY SAMI 2021 <===

Co o festiwalu mówią w TVP 3 OPOLE zobaczycie tutaj  ===> REPORTAŻ TVP 3 OPOLE <===

Jesteśmy Tacy Sami – integracja poprzez śpiew i nie tylko