Kolędowanie On-Line z Akcesem.

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku powszechnie praktykowane było w różnych formach obrzędowe składanie życzeń, czyli kolędowanie.
Typowy czas kolędowania przypadał na okres do Trzech Króli i obejmował chodzenie z żywymi zwierzętami, maszkarami, z gwiazdą, szopką, chodzenie różnych grup przebierań­ców,  widowisko zwane herodami, „wesele krakowskie" i inne.
W naszych współczesnych czasach, kolędowanie kojarzy się ze śpiewaniem Kolęd czy piosenek świątecznych tzw. Pastorałek w gronie rodzinnym czy w zgromadzeniu w kościołach przy Bożonarodzeniowych Szopkach.
W tym roku, niestety, poprzez obostrzenia sanitarne nie było możliwości spotkania się w większym gronie, ale nic nie stanęło  na przeszkodzie by spotkać się wirtualnie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces po raz pierwszy, a miejmy nadzieję że nie ostatni, zorganizowało Otwarty Przegląd Piosenki Świątecznej „Kolędowanie On-Line”, na który wpłynęło prawie 50 zgłoszeń z całej Polski min. z Bielska-Białej, Szczecina czy Białegostoku.  Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli naszej gminy, czyli reprezentantów Grodźca, Krasiejowa czy Szczedrzyka.

Pięknie wykonane kolędy jak i pastorałki oceniało Jury w składzie Katarzyna Jackowska, Martyna Młynarska- Modlińska oraz Julia Dota, które wybrało z ciężkim sercem laureatów poszczególnych kategorii. Wybór był naprawdę trudny, ponieważ poziom uczestników był naprawdę wysoki choć wyrównany.
Grand Prix otrzymała 11 letnia Emilia Szcześniak z Łukowa woj. lubelskie wykonując utwór „Zapal Światło”.
W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

Kategoria przedszkola 1. miejsce Antonia Joszko  2. miejsce ex aequo Maja Molendowska i Noemi Feliks 3. miejsce Marlena Feliks, wyróżnienie Marta Paluszczak
kategoria klasy I-III 1. miejsce Anastazja Szalek 2. miejsce Lena Bryja 3. miejsce Paulina Paluszczak, wyróżnienie Sara Libera i Wiktor Adamiec.
kategoria klasy IV-VI 1. miejsce Aleksandra Juchniewicz 2. miejsce Zosia Borowska 3. miejsce Hania Adamiec, wyróżnienie Magda Joszko.
Kategoria klasy VII-VIII 1.miejsce Julia Tłuczkiewicz 2. miejsce Lena Sikora 3. miejsce Julia Rączka, wyróżnienie Katarzyna Juruć
kategoria Duety 1. miejsce -duet Paulina i Oliwia Feliks 2. miejsce- duet Julia Krawczuk- Zuzia Mirowska 3. miejsce- duet Sisters

Wszystkim laureatom gratulujemy udanego występu i życzymy sobie nawzajem aby kolejne konkursy odbyły się już na żywo, bo nie ma nic bardziej przyjemnego dla artysty niż występ przed publicznością.

Maciej Paluszczak.

 

11 stycznia 2021

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

+ 48 603 127 458

Wspierają nas

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Powiat Opolski

Gmina Ozimek

Nasi partnerzy

webdesinger m.A.c