18 października 2021

Konkurs „Opolska Niezapominajka” organizowany jest przez zarząd województwa od 2008r., w tym roku to już jego 13. edycja. Jego celem jest wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej w regionie w ubiegłym, jakże trudnym, roku. Celem nadrzędnym tego konkursu jest wyróżnienie najlepszych pomysłów i przedsięwzięć realizowanych z myślą o mieszkańcach województwa opolskiego.

Już po raz piąty, w Filharmonii Opolskiej odbyła się Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie, na którą zaproszono nominowanych do nagrody Społecznika Roku, Opolskiej Niezapominajki  oraz w dziedzinie ekonomii społecznej. Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces znalazło się w gronie 16 nominowanych do nagrody Opolskiej Niezapominajki za 2020 rok. W tym roku przyznano dwie statuetki dla laureatów oraz cztery wyróżnienia i to właśnie jedno z wyróżnień trafiło do Akcesu. Nie kryjąc wzruszenia współzałożycielka Stowarzyszenia, Elżbieta Pisula-Bieniecka, która na galę przyjechała z częścią grupy Akces,
mówiła:-
Kształtujemy nasze dzieci wokalnie. Mówimy im, że w tym co robią, są dobre. Wzbudzamy pasję.
Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zaznacza, że wszyscy nagrodzeni wyróżniają się aktywnością. – To jest gala aktywnych ludzi, a najważniejsze jest oddziaływanie społeczne i angażowanie się ludzi.

Wspaniałą galę zwieńczyła uczta dla uszu czyli prawie godzinny recital Janusza Radka, który wykonał brawurowo kilka utworów w swoich jakże znakomitych aranżacjach.

Dziękujemy za umożliwienie bezpłatnego dojazdu do Filharmonii  Miejskiemu ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ozimku i Panu Arkadiuszowi Banik.

Maciek Paluszczak

Kolejna Opolska Niezapominajka dla Akcesu.