09 sierpnia 2021

Zespół Dziecięcy Akces pomimo przerwy wakacyjnej nie odpoczywa, a to za sprawą niedawno wydanej płyty FolkLove vol. 2.
Inspiracją do wydania tejże płyty jest kolejny, drugi z kolei, Festiwal Dźwięków, Smaków i Tradycji czyli Folk Festiwal,
który odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia.

Płytami FolkLove vol.1 i 2  chcemy udowodnić, że muzyka folkowa dzisiaj, to nie cepelia ani obciach, lecz muzyka żywa, dynamiczna, wesoła, możliwa do ukazania na wiele sposobów. Stowarzyszenie Akces stworzyło warunki aby młode pokolenie pamiętało o tym że śpiew to dziedzictwo odnawialne. To część naszej tożsamości i mamy nadzieję że przez te projekty się to udało.
Dzięki zaproszeniu przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Bibliotekę Publiczną w Dobrodzieniu na występ z cyklu Koncertowe Lato oraz Sołectwo Krzyżowa Dolina, Zespół Dziecięcy Akces mógł zaprezentować swój nowy folkowy repertuar oraz wypromować płytę. Pierwszy, ponad godzinny występ na dobrodzieńskim rynku przy mizernej pogodzie nie ostudził temperamentów młodych wokalistek i został tak bardzo miło przyjęty, że organizatorzy zaproponowali kolejny występ, który już pogoda nie zepsuła. Za to podczas biesiady w Krzyżowej Dolinie pogoda jak i humory dopisały i wszyscy bawili się wyśmienicie. Występ można obejrzeć na profilu FB Stowarzyszenia Akces  https://fb.watch/7rNK7lCkha/

Porcję swojego dorobku artystycznego a zarazem promocję Stowarzyszenia pokazała podczas wakacji jedna z wokalistek a zarazem podopieczna Paulina Paluszczak. Paulina podczas rodzinnego wypoczynku nad morzem wzięła udział w konkursie dla rozśpiewanych turystów „Ustecka Muszelka”.
Wykonując utwór pt. „Nowe Dni” z repertuaru Katarzyny Popowskiej została laureatką tegorocznego konkursu.
Podsumowując, gdy śpiew jest pasją to zawsze jest czas i miejsce aby zaśpiewać.

Maciej Paluszczak.

Letnie występy Akcesu.