19 grudnia 2019

Po raz pierwszy, a myślę że nie ostatni, dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu ludzi o dobrym serduchu, udało się zorganizować opłatkowy wieczór pełen magii i czarów.

Zarząd Stowarzyszenia wraz z pracownikami Juraparku Krasiejów zorganizowali dla prawie stu osób Magiczną Wigilię z Akcesem pełną atrakcji i świątecznej magii.
Na dzieci czekało moc atrakcji, a zaczęło się od seansu kinowego, wszyscy chętni w krasiejowskim kinie mogli zobaczyć świąteczny film Grinch, który bardzo im się spodobał. Po seansie, w Chacie Świętego Mikołaja czekał Elf-Naukowiec, który dzielnie walczył z naszym ciepłym klimatem i wyczarowywał dla nas śnieg i suchy lód. Pani Mikołajowa rozgrzewała atmosferę, w oczekiwaniu na największego gościa zabawiała naszych milusińskich. Były min. bitwy na papierowe śnieżki, taniec pingwina, układanie wieży z prezentów. No i w końcu wszyscy się doczekali grubaska w czerwonym płaszczu ,czyli Świętego Mikołaja,  który wręczył wszystkim grzecznym dzieciom upominki ufundowane przez Stowarzyszenie. Piękne ukłony dla naszego wspaniałego Pana Prezesa, od którego każdy z członków zespołu otrzymał mały podarunek.

Przed smaczną kolacją, złożoną oczywiście ze świątecznych dań i słodkości, podzieliliśmy się opłatkiem i „śpiewająco” złożyliśmy sobie życzenia. Było naprawdę wzruszająco.
Po posiłku elfy zaprosiły wszystkich na warsztaty zdobienia pierników. A że Akces to wybitni śpiewacy, nie mogło obyć się bez odśpiewania kolęd w wykonaniu Zespołu oraz Hani ,Kasi, Dawida i Julii. Mikołaj był pod ogromnym wrażeniem, gdy zaśpiewaliśmy wszystkie utwory z naszej płyty Akces Świątecznie, którą naturalnie podarowaliśmy w prezencie. Na koniec, Paweł Ekert zaprezentował nam swoje umiejętności wokalne, śpiewając z dziećmi kolędę Przybieżeli do Betlejem.

Najwytrwalsze dzieciaki wraz z Mikołajem i Mikołajową kolędowały przy karaoke do samego końca imprezy.

Rodzicom i dzieciom  dziękujemy za miłą atmosferę, Panu Markowi Korniak oraz Pani Karolinie Wrona za organizację, Mikołajowi , Pani Mikołajowej oraz Elfom za wrażenia J

Magiczna Wigilia z Akcesem czyli tradycyjne potrawy,
śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem w Jurapark Krasiejów.