30 sierpnia 2020

Dzięki naszemu Panu Prezesowi  Mariuszowi, który dzięki wygranej złożonego projektu do Budżetu Obywatelskiego mógł zorganizować przepiękne przedsięwzięcie jakim był Witajcie w Naszej Bajce –Dzieci Dzieciom – Festiwal Piosenek z Bajek i Baśni.

Dzięki takim okazjom do decydowania o tym, na co zostanie przeznaczony ułamek budżetu gminy, został wysłany projekt, który został zaakceptowany i większością głosów mieszkańców przeszedł do realizacji.

Projekt zakładał warsztaty muzyczno taneczne dla dzieci z Gminy Ozimek w wieku od 5 do 13 lat. Zadanie to zostało zrealizowane perfekcyjnie. Dla prawie czterdziestki dzieciaków warsztaty muzyczne poprowadził Paweł Ekert, znany artysta występujący na co dzień w zespole 4Mation, znanym z Koncertów Stwora Głodomora. Warsztaty tanecznie poprowadziła Daria Skiba, młoda choreografka, która pokazała tajniki odpowiedniego poruszania się podczas występu na scenie.
Warsztaty prowadzono w małych grupach, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, co nie przeszkodziło nagrać 4 utworów oraz zrealizować promocyjny teledysk.

Efekty pracy można było obejrzeć podczas Pierwszego Festiwalu Piosenek z Bajek i Baśni  Witajcie w Naszej Bajce Dzieci Dzieciom, który odbył się 30 sierpnia w Ozimskim Domu Kultury. Dzieciaki wykonały pięknie utwór  tytułowy czyli Witajcie W Naszej Bajce z filmu o Panu Kleksie, oraz pomiędzy występami innych artystów Muchę w Mucholocie, gdzie wszyscy mieli założone czaderskie muchowe ciemne okulary.  Na Festiwalu można było obejrzeć pokazy czarów i magii za sprawą Pana Magicznego czyli znanego iluzjonisty. Wystąpiła także grupa 4Mation, ze swoim bajkowym repertuarem, jednak cały urok skradły wokalistki, które zgłosiły się do konkursu Bajkowych Piosenek.

Jury było pod wrażeniem przygotowanych utworów jak i strojów. Wszystkie wykonania były pięknie wykonane, ale trzeba było przyznać nagrody w trzech kategoriach oraz Grand Prix Festiwalu, które otrzymała jednogłośnie Emilia Daniel za utwór Naprawdę Chcę.

Festiwal odbył się jako pierwsza impreza po tzw. odmrożeniu spowodowanym wirusem Covid-19, z zachowaniem pełnych obostrzeń sanitarnych. Niestety nie można było zająć wszystkich miejsc w sali Domu Kultury, także za pośrednictwem strony FB, był transmitowany on-line.

Mamy nadzieję że impreza będzie cykliczna i będzie odbywać się co roku.

m.A.c

Pierwszy Festiwal Bajkowy już za nami.