29 listopada 2020

Po raz kolejny Stowarzyszenie Akces może się pochwalić wspaniałymi występami swoich podopiecznych, tym razem na arenie międzynarodowej.

I Międzynarodowy Przegląd Piosenki Dziecięcej 2020 w ramach projektu "Poznajemy siebie i swoje kraje" miał odbyć się w Walcach 20 listopada 2020 roku, niestety ze względów epidemiologicznych, jak większość imprez kulturalnych musiał przenieść się do sieci.
Ponad dwudziestu młodych artystów, którzy przeszli eliminacje, w trzech kategoriach wiekowych reprezentowało Polskę i Czechy w konkursie on-line.
W tym znakomitym gronie znalazły się Hania Adamiec oraz Paulina Paluszczak.

Wykonawców oceniało międzynarodowe jury w składzie Pan Tomas Uhlir - Dyrektor Podstawowej Szkoły Artystycznej w Jeseniku, multiinstrumentalista, dyrygent, członek komisji amatorskich twórców kultury przy Ministrze Kultury Republiki Czeskiej,
Pani Katarzyna Paszula jest dyrektorem i instruktorem zajęć wokalnych w Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej,
Pani Agnieszka Latusek śpiewa od czasów szkoły średniej, gdzie zakochała się w piosence francuskiej i Edith Piaf.
W 2010 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, z udziałem zespołu Blue Cafe, wygrała go i znalazła się w gronie laureatów, którzy mogli zaprezentować się w finale tego programu na sali Kongresowej w Warszawie.

Jurorzy oceniali wartości artystyczne, umuzykalnienie, dobór repertuaru, dykcję oraz naturalną interpretację wykonywanego utworu.
Jako że Przegląd odbywał się w Walcach, dodatkowe punkty można było dostać za utwór w rytmie walca. Tym tropem poszły reprezentantki Akcesu i tym samym zdobyły uznanie w oczach jurorów. Hania,  „Wieczornym Walczykiem” wyśpiewała I miejsce w swojej III kategorii, a Paulina zajęła II miejsce w swojej II kategorii, śpiewając jesienny walczyk „Z liściem na trzy czwarte”.
Gratulujemy laureatkom, to ogromny zaszczyt i wyróżnienie znaleźć się na podium wraz z tak utalentowanymi wokalistami z Polski oraz Czech.

Maciek Paluszczak.

Sukces wokalistek Akcesu na arenie międzynarodowej.