webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

11 maja 2022
Atrakcje Ziemi Kłodzkiej
1.Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku – to bardzo dokładna replika średniowiecznej osady górniczej, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają o czym może przekonać się każdy zwiedzający. Urządzenia te są imponujące rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachem z jakim zostały zbudowane. Wszystkie powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli.
W żadnym miejscu w Europie nie można spotkać drugiej tak dokładnej i bogatej w urządzenia repliki górniczej wioski średniowiecznej.
Zwiedzanie Osady można spokojnie określić jako podróż w czasie do średniowiecza.
Dodatkowo w Osadzie Górniczej zwiedzający natrafiają na pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Atrakcja ta nawiązuje do średniowiecznego Urzędu Kata w Złotym Stoku jak i do jego zawodu – kat odgrywał ważną rolę przy karaniu m.in. górników, którzy kradli złoto.
Każdy kto odwiedzi średniowieczną wioskę, będzie miał szansę wypłukać złoto
Często jako dodatkowa atrakcja pojawiają się zawodowi kowale oraz garncarze, czyli zawody które w tego typu osadach były na porządku dziennym.
Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie-cykliczna impreza kwiatowa rozpoczynająca się w każdy ostatni weekend czerwca. Odwiedzający mogą zobaczyć ponad 70 000 najpiękniejszych kwiatów jednorocznych, które tworzą wielobarwne kompozycje i aranżacje. Wydarzenie trwa przez pełne pięć miesięcy, aż do końca października. Festiwal jest doskonałą inspiracją do tworzenia własnych ogrodów. Dostarcza niezapomnianych wrażeń i sporą dawkę rozrywki całym rodzinom. Dzieci i dorośli mogą uczestniczyć w konkursach i wygrywać cenne nagrody. Wydarzeniu towarzyszy muzyka na żywo oraz ciekawe atrakcje, tj. warsztaty, pokazy i przedstawienia. Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku już od początku swojego istnienia stał się niekwestionowanym liderem, wpisując się w top 10 atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. Wiele osób odwiedzających ten malowniczy region Polski, zastanawia się, co ciekawego zobaczyć w Kłodzku i okolicach. Z całą pewnością nie brakuje tu godnych uwagi obiektów, które zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Na początek warto zainspirować się miniaturowymi zabytkami w Minieurolandzie. Radzimy, aby zwrócić szczególną uwagę na miniaturę kłodzkiej twierdzy. Jest to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć jej złożone korytarze z „lotu ptaka”. Patrząc na nią z góry, łatwo dostrzec, że obronna budowla przypomina swym kształtem gwiazdę. Prawdziwa Twierdza Kłodzko znajduje się w centrum Kłodzka, na Górze Fortecznej. Bardzo łatwo można tam trafić po zwiedzaniu Minieurolandu.
Poza tym ciekawe atrakcje
Kłodzka
Dusznik- Zdrój

 

Swego nie znacie... wycieczka z Akcesem.