FOTOGALERIA Z OSTATNICH LAT 

Nadrzędnym celem naszych zajęć jest rozwój i symulacja zachowań twórczych. Wszelaka twórczość artystyczna daje nam możliwość przeżywania radości. Ułatwia wyrażanie siebie, pozwala przeżyć satysfakcje z własnych dokonań, wzmacnia wiarę w siebie i poprawia samoocenę. Jest także przyjemnością, relaksem i zabawą. Grupowa forma zajęć pozwala na integrację i zdobycie umiejętności współpracy. Stąd powstał pomysł na założenie wokalnego, dziecięcego Zespołu Akces, który obecnie zrzesza przeszło 40 młodych wokalistów. Zespół ten, również odnosi sukcesy na terenie województwa w konkursach wojewódzkich jak i ogólnopolskich. Do największych sukcesów zespołu można zliczyć I miejsce- Złoty Liść Dębu oraz Nagroda Marszałka w Jubileuszowym XX Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu- Dąbrowa 2019, II miejsca w ogólnopolskich Festiwalach Pieśni Religijnej w Brzegu oraz Komprachcicach w 2018 i 2019 roku i wiele innych nagród wyróżnień, których nie sposób tutaj wymienić.

Taka liczna gromadka, jaką jesteśmy, niestety ze względów zazwyczaj formalnych i logistycznych, nie może brać udziału w większości konkursów wokalnych, dlatego Stowarzyszenie zorganizowało dla grupy chętnych warsztaty wokalne, na których został stworzony zespół Formacja Akces 1. Docelowo zespół ten miał reprezentować nasze Stowarzyszenie w Krakowie podczas ogólnopolskiego Talent Show, gdzie odniósł bardzo duży sukces trafiając do ścisłego finału i zdobywając nagrodę publiczności ale dziewczynki też reprezentują Stowarzyszenie na bardzo ważnych uroczystościach, gdzie niestety nie możemy zabrać całego zespołu. Ostatnim ich sukcesem jest II miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie. Decyzją Zarządu Stowarzyszenia za promocję oraz bardzo dobre wyniki w konkursach wojewódzkich jak i ogólnopolskich, członkowie zespołu od tego roku,stają się podopiecznymi Stowarzyszenia i będą reprezentować Stowarzyszenie w kategorii małych zespołów wokalno- instrumentalnych, jednocześnie uzupełniając nasz „wielki” zespół.
Nasze dokonania przez te cztery lata, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki pozyskanym środkom z dotacji min. Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Gminy Ozimek czy Fundacji PZU, mogliśmy zorganizować Festiwale Artystyczne, którego uczestnikami była młodzież i dzieci z całego województwa, w bezpłatnych zajęciach wokalnych brało udział pond 100 osób. Szczególnie cieszymy się z trzech edycji Festiwalu Jesteśmy Tacy Sami dla dzieci i młodzieży pełno i niepełnosprawnej. Mamy nadzieję że będzie on się dalej mógł odbywać, chęci i motywacji nam nie brak, a wnioski już napisane. Atrakcją w zeszłym roku był pierwszy Piknik Rodzinny Spotkajmy Się Na Wyspie. Była to możliwość integracyjnego spędzenia czasu na świeżym zobaczenia koncertu naszego zespołu, możliwości pokazania talentu przez dzieci i młodzież w konkursie Pokaż Swój Talent a także niespotykanego dotąd u nas Koncertu Stwora Głodomora zespołu 4mation.
W przeciągu tych czterech lat wydaliśmy cztery płyty, były to dwie świąteczne, pierwsza z coverami w wykonaniu Julii Doty a druga to zeszłoroczna jeszcze pachnąca nowością płyta „Akces Świątecznie” z utworami świątecznymi zespołu oraz podopiecznych. Następne dwie to Wokalove, która promuje nasze Stowarzyszenie oraz płyta Folklove, na której znajdziemy dziecięce aranżacje znanych ludowych przyśpiewek i piosenek.
W ciągu 4 lat napisaliśmy mnóstwo wniosków i sprawozdaliśmy z sukcesem 11 dotacji i grantów. Czekamy na wyniki kolejnych.
Poza tym z ogromną przyjemnością reprezentujemy naszą Gminę, Powiat a często nawet województwo na konkursach i występach. Mamy nadzieję że nasza współpraca z Radami Sołeckimi z naszej Gminy i nie tylko przyniesie korzyści dla obu stron.
Ostatnio dużo koncertujemy i występujemy nawet w mediach. Promujemy naszą świąteczną płytę w TVP 3 Opole, gdzie na zaproszenie redakcji zgłosił się prawie cały zespół. Podczas nagrania w telewizji, zespół wystąpił z utworem „Pastorałka od serca do ucha”, który po programie w internecie ma ponad 95 tysięcy odsłon. Nasi podopieczni wystąpili także w Radiu Opole oraz Doxa. Występujemy na koncertach w Filharmonii Opolskiej i galach zorganizowanych przez Powiat Opolski oraz Urząd Marszałkowski. Cieszymy się z pochlebnych nam opinii , tu zacytujemy Marszałka Województwa „…dostaliśmy cynk, że Zespół Akces jest najlepszym zespołem dziecięcym w województwie…”, to dodaje nam ochoty do dalszej pracy, pracy z przyjemnością.
 A propos pracy, to właśnie zaczynamy pracować nad nowym repertuarem, być może płytą, jeśli uda się pozyskać środki, także prosimy tu każdego o wsparcie. Jesteśmy organizacją non profit, czyli działamy głównie dzięki Waszej darowiźnie, a każdy kto takową wpłaci na konto z naszej strony otrzyma prezent muzyczny w postaci płyty. Tym, którzy w przeszłości już takową darowiznę złożyli z całego serca, a raczej z całych czterdziestu serduszek dziękujemy. Obserwujcie Nas na stronie www.stowarzyszenie-akces.pl oraz na naszych facebookowych fanpagach Stowarzyszenia oraz Zespołu Dziecięcego Akces.
m.A.c 
 

Czwarte „urodziny” Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”.

Rozpoczynając kolejny miesiąc w naszym kalendarzu sprawdzamy tzw. kalendarium czyli jakie rocznice będziemy obchodzić. W naszym przypadku są to kolejne „urodziny” Stowarzyszenia. Dokładnie cztery lata temu, w lutym, powstał pomysł założenia Stowarzyszenie. Powstaje ono z myślą o uzdolnionych dzieciach i młodzieży, którzy z różnych powodów, nie tylko materialnych, nie mogą się rozwinąć swojego artystycznego talentu.
Po rejestracji w KRS 12 kwietnia 2016, Stowarzyszenie pragnie pokazać, że można być skutecznym w działaniu, którego beneficjentami są dzieci szczególnie uzdolnione, oczekujące form wsparcia, by ich talent nie utknął z powodu braku środków nie tylko finansowych.
Misją Stowarzyszenia jest wspieranie kształcenia dzieci i młodzieży poprzez organizowanie wszelkiego rodzaju imprez artystycznych pogłębiających zainteresowania muzyką, wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki.
Celem Stowarzyszenia z jednej strony jest promocja najzdolniejszych uczniów, umożliwianie im ustawicznego dokształcania, koncertowania, brania udziału w licznych przesłuchaniach, warsztatach, konkursach, przeglądach itp., zaś z drugiej strony zapewnienie mieszkańcom miasta, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, możliwości udziału w imprezach artystycznych i projektach, tym samym przyczyniając się do wychowania pokolenia młodych ludzi wrażliwych na muzykę, kulturę i sztukę.
Działalność artystyczna naszych uczniów i instruktorów niewątpliwie stanowi znakomitą promocję miasta i powiatu w kraju i za granicą.
Stowarzyszenie dba o wszechstronny rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni stanowią stałą grupę na najważniejszych konkursach wokalnych w województwie i kraju. Zostają docenieni za ich ciężką pracę i zauważeni przez niejednokrotnie ważne osoby z kręgów muzycznych. Takim przykładem jest Grand Prix w ogólnopolskim V Jurajskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach, oraz III miejsce w swojej kategorii w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, które zdobyła Julia Dota.
Zeszły rok to chyba jeden z najlepszych w historii Stowarzyszenia. Grad nagród jakie otrzymało Stowarzyszenie i założycielka Pani Elżbieta Bieniecka, to dowód na to, iż nasza praca nie idzie na marne. Za wspieranie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży poprzez organizowanie imprez artystycznych, pogłębiających zainteresowanie muzyką oraz wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki marszałek województwa nagrodził panią Elżbietę nagrodą dla animatorów kultury, jedną z 13 w województwie.
Człowiek Roku 2018: Elżbieta Pisula-Bieniecka nagrodzona za działalność animacyjną, promowanie kultury, tradycji i dziedzictwa regionu. Wygrała w kategorii “powiat opolski”, a III miejsce zajęła w województwie opolskim.
Kolejna nagroda dla Stowarzyszenia – to Opolska Niezapominajka 2018. Ważna, bo jej celem jest wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej województwa opolskiego i promocja wzorców działalności prospołecznych. Stowarzyszenie, zostało uhonorowane w tym prestiżowym konkursie, wyróżnieniem oraz Nagrodą Publiczności.
– Nagradzamy osoby, które są nieprzeciętne, wyjątkowe w swoim rodzaju i swoją pasją odznaczają się na tle innych – mówił Henryk Lakwa, starosta opolski. To przede wszystkim osoby, które mają wszechstronne zainteresowania, działają na różnych polach, w różnych aspektach. – Są edukatorami, nauczycielami i na polu działalności artystycznej, pedagogicznej, a często działają pro publico bono. Tak mówił o Elżbiecie Pisuli – Bienieckiej starosta opolski, Henryk Lakwa, wręczając Białą Magnolię za całokształt działań na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.
Na początek Naszego Świętowania przedstawiamy wiersz autorstwa Pani Małgorzaty Kulińskiej-
nauczycielki w brzeskim przedszkolu, działaczki społecznej, artystki.
 

"AKCES TO SUKCES

W opolskiej krainie na równinie, gdzie świat cały poznał te tereny.
Cudne dzieciaczki śpiewają bez tremy.
W Ozimku wielkie poruszenie bo działa prężnie stowarzyszenie do odkrywania cudnych talentów i dźwięków.
Bo będąc w zespole AKCES odnosi się zawsze sukces.
Bo jak nie Bac , melodią obraca, to Dota, brzmi jak śpiewająca flota, tańcząca w rytmie fokstrota.
Z uśmiechem jak słońce na próbę wpada Pani Ela ,
bo serce ma zawsze otwarte i gorące do dzieci rytmem mocno tętniące.
Wszystko trzyma w swojej dłoni, niech każdy się jej pokłoni jak kwitnącej z wiosną jabłoni .
Rozwija się ten nasz ozimski AKCES bo na swojej karcie życia ma niejeden sukces.
Nawet Pan Marszałek radosny, zawsze uśmiechnięty, szybko biegnie, goni, aby usłyszeć słowicze głosiki w opolskiej filharmonii.
Ten AKCES nie tylko swym głosikiem rozpromienia polskie okolice ale i babcie i dziadka, który ma zawsze uśmiechnięte dla wnucząt lice.
Śpiewają w TV o poranku być może są już po wczesnym śniadanku.
Niejeden redaktor jest nimi zachwycony ! Bo aparat głosu o tej porze jest nieco rozleniwiony!
Słuchacz Opolskie o poranku jest nieco zadziwiony, zamyślony i wpatrzony, a Ozimek hmmm !!!
Bardzo ucieszony , że tak pięknym talentem dzieci obdarzony.
Oni,mali i nieco duzi , każdy z nich ma szczęśliwy uśmiech na buzi , a Ci bardziej dorośli są dumni z tej swojej latorośli.
Bo to jest ich przeznaczenie by karmić nasza polską muzyką i tradycją to młode, pełne zapału muzyczne pokolenie."
 
DZIĘKUJEMY ZA MIŁE SŁOWA.

Czwarte „urodziny” Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”.

STOWARZYSZENIE
NA RZECZ PROMOCJI TALENTÓW

  web desinger m.A.c

Wspierają nas

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Nasi partnerzy

Media społecznościowe

Gmina
Ozimek