Wejście w 2020 rok z przytupem. Akces z kolejnym sukcesem.

Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy 2020 roku, a na koncie Stowarzyszenia pojawiły się kolejne dwa osiągnięcia na skalę ogólnopolską.
VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie co roku ściąga liczną rzeszę uczestników. Tak było i tym razem. Festiwal ma formułę konkursu, który jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych do 26 roku życia. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, gdyż poziom Festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy. W tym roku spośród nadesłanych zgłoszeń, których jak zapewniła jedna z organizatorek konkursu Martyna Młynarska-Modlińska jest bardzo dużo, wyłoniono 80 podmiotów w czterech kategoriach, które miały zawalczyć o miano najlepszego.

18 stycznia w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno odbyły się przesłuchania. Jury w składzie Anna Bystroń – Jajkiewicz, Marcin Jajkiewicz, Aleksandra Zuzewicz, Małgorzata Szarek oraz Beata Bednarz wyłoniło najlepszych laureatów czyli z każdej kategorii po trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia. Jedynie w kategorii IV-zespoły, nie wyłoniono laureata wyróżnienia. Nasze Stowarzyszenie wystawiło swój pierwszy skład, który zakwalifikował się do przesłuchań a byli to w kategorii pierwszej Hania Adamiec w utworze „Oj Maluśki”, kategorię drugą reprezentowała Kasia Juruć z „Kolędą Maryi”, kategorię trzecią z solistów, uzupełniła Julia Dota z jej flagową „Lulajką”. W czwartej kategorii – zespoły,  Stowarzyszenie reprezentowało osiem dziewczynek z zespołu dziecięcego „Akces I” w składzie Lena Bryja, Paulina Paluszczak, Hanna Adamiec, Kasia Juruć, Ania Kula, Emilia Daniel, Lena Mannsfeld i Emilia Korzeniec. Miło nam było usłyszeć gromkie brawa na zakończenie występów solistek jak i zespołu.
Jury po burzliwych naradach, wyłoniło laureatów konkursu, którzy zaprezentowali się na drugi dzień podczas Koncertu Galowego w pięknym kościele
pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. W kategorii solistów Julia otrzymała wyróżnienie, a zespół, który wykonał kolędę „Przybieżeli do Betetlejem” z repertuaru Arki Noego, wrażeniem scenicznym tak urzekł jurorów że otrzymał II miejsce i tym samym zaprezentował się przed szeroką publicznością w Pajęczańskim kościele podczas Koncertu Galowego.

Na koniec Koncertu, wystąpiła pani Beata Bednarz, obdarzona niezwykłym głosem wokalistka, instruktorka warsztatów muzycznych i gospelowych, szerokiej widowni znana jest m.in. z ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia”. Dla Pajęczańskiej publiczności wykonała dwa utwory ze swojej najnowszej płyty „Pospieszcie o wierni” oraz „Życzę Ci”.  A na zakończenie tego pięknego koncertu wykonała wraz z wszystkimi laureatami utwór „Miłość na Święta.
I tym pięknym akcentem pożegnaliśmy Pajęczno do przyszłego roku, bo mamy chrapkę na wyższe miejsca. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, oraz za wspaniałą atmosferę.

Admin.

 

19 stycznia 2020

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

+ 48 603 127 458

Wspierają nas

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Powiat Opolski

Gmina Ozimek

Nasi partnerzy

webdesinger m.A.c