webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

19 stycznia 2020

Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy 2020 roku, a na koncie Stowarzyszenia pojawiły się kolejne dwa osiągnięcia na skalę ogólnopolską.
VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie co roku ściąga liczną rzeszę uczestników. Tak było i tym razem. Festiwal ma formułę konkursu, który jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych do 26 roku życia. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, gdyż poziom Festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy. W tym roku spośród nadesłanych zgłoszeń, których jak zapewniła jedna z organizatorek konkursu Martyna Młynarska-Modlińska jest bardzo dużo, wyłoniono 80 podmiotów w czterech kategoriach, które miały zawalczyć o miano najlepszego.

18 stycznia w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno odbyły się przesłuchania. Jury w składzie Anna Bystroń – Jajkiewicz, Marcin Jajkiewicz, Aleksandra Zuzewicz, Małgorzata Szarek oraz Beata Bednarz wyłoniło najlepszych laureatów czyli z każdej kategorii po trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia. Jedynie w kategorii IV-zespoły, nie wyłoniono laureata wyróżnienia. Nasze Stowarzyszenie wystawiło swój pierwszy skład, który zakwalifikował się do przesłuchań a byli to w kategorii pierwszej Hania Adamiec w utworze „Oj Maluśki”, kategorię drugą reprezentowała Kasia Juruć z „Kolędą Maryi”, kategorię trzecią z solistów, uzupełniła Julia Dota z jej flagową „Lulajką”. W czwartej kategorii – zespoły,  Stowarzyszenie reprezentowało osiem dziewczynek z zespołu dziecięcego „Akces I” w składzie Lena Bryja, Paulina Paluszczak, Hanna Adamiec, Kasia Juruć, Ania Kula, Emilia Daniel, Lena Mannsfeld i Emilia Korzeniec. Miło nam było usłyszeć gromkie brawa na zakończenie występów solistek jak i zespołu.
Jury po burzliwych naradach, wyłoniło laureatów konkursu, którzy zaprezentowali się na drugi dzień podczas Koncertu Galowego w pięknym kościele
pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. W kategorii solistów Julia otrzymała wyróżnienie, a zespół, który wykonał kolędę „Przybieżeli do Betetlejem” z repertuaru Arki Noego, wrażeniem scenicznym tak urzekł jurorów że otrzymał II miejsce i tym samym zaprezentował się przed szeroką publicznością w Pajęczańskim kościele podczas Koncertu Galowego.

Na koniec Koncertu, wystąpiła pani Beata Bednarz, obdarzona niezwykłym głosem wokalistka, instruktorka warsztatów muzycznych i gospelowych, szerokiej widowni znana jest m.in. z ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia”. Dla Pajęczańskiej publiczności wykonała dwa utwory ze swojej najnowszej płyty „Pospieszcie o wierni” oraz „Życzę Ci”.  A na zakończenie tego pięknego koncertu wykonała wraz z wszystkimi laureatami utwór „Miłość na Święta.
I tym pięknym akcentem pożegnaliśmy Pajęczno do przyszłego roku, bo mamy chrapkę na wyższe miejsca. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, oraz za wspaniałą atmosferę.

Admin.

 

Wejście w 2020 rok z przytupem. Akces z kolejnym sukcesem.