12 września 2021

Po raz dugi, dzięki wygranej złożonego projektu do Budżetu Obywatelskiego, można było zorganizować imprezę Witajcie w Naszej Bajce- Dzieci Dzieciom II Festiwal Piosenek z Baśni i Bajek.
Dzięki głosom mieszkańców Ozimka, projekt ten po raz koleiny mógł zostać zrealizowany. Tym razem pogoda prawie dopisała, i mogliśmy się spotkać i miło spędzić czas w parku na Wyspie Rehdanz’a.

Poza kulminacyjną imprezą czyli organizacją festiwalu piosenek,  projekt ten zakładał warsztaty z choreografem i instruktorem wokalnym  dla 40 dzieci i młodzieży. Celem nadrzędnym było aktywizowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu kulturalnym, wyzwolenie potencjału tkwiącego w środowisku artystów amatorów, rozwój talentów, prezentowanie form twórczości artystycznej dzieci i młodzieży szerszemu gronu odbiorców. Plan został zrealizowany perfekcyjnie, a dowodem tego były podziękowania oraz symboliczny bukiet kwiatów wręczony na ręce współpomysłodawcy oraz zarazem prowadzącej Festiwal pani Elżbiecie Pisuli-Bienieckiej przez pana Burmistrza Mirosława Wieszołka.
Efekty warsztatów można było zobaczyć na żywo podczas występu dzieciaków na scenie w dwóch utworach:  „Witajcie w Naszej Bajce”, czyli można by rzec niepisanego hymnu tejże imprezy oraz „Fantazji” zaśpiewanej wraz z choreografką warsztatów Julią Dotą. Największe emocje wywołał jednak konkurs na najlepszą interpretację muzyczno-sceniczną piosenki z bajki lub baśni. Do konkursu zgłosiło się 13 odważnych dziewczynek, które w strojach z bajek wystąpiły ze swoim repertuarem. Jury w składzie Anna Maczura , piosenkarka  oraz wykładowca na UO, Julia Dota studentka wokalistyki, piosenkarka oraz Hanna Adamiec podopieczna Stowarzyszenia Akces,  uczennica Młodzieżowego Studium Muzyki  Rozrywkowej, było pod wrażeniem przygotowanych utworów jak i strojów. Wszystkie wykonania były pięknie wykonane, ale trzeba było przyznać nagrody w dwóch kategoriach oraz Grand Prix Festiwalu, które otrzymała jednogłośnie Lena Mannsfeld, za utwór „Kolorowy Wiatr” z animacji Pocahontas.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były warsztaty oraz zabawy z animatorem Skeleton oraz występ Pana Magicznego, czyli specjalisty od czarów i iluzji, który dał również po występie kilka wskazówek na proste sztuczki.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Mirosławowi Wieszołek za udział w widowisku oraz wszystkim, bez których ten Festiwal nie miałby takiej oprawy scenicznej jak i nagłośnieniowej. Mamy nadzieję na kolejną odsłonę tegoż projektu.

Przeżyjmy to jeszcze raz  ==> FILM<==
Maciej Paluszczak.

Witajcie w Naszej Bajce – II Festiwal Bajkowy za nami.