webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

10 maja 2020

FAMA w Koninie to placówka edukacyjna skupiająca się na nauce śpiewu i aktorstwa. W cudownym klimacie, sympatyczni ludzie z pasją uczą śpiewać, oraz aktorstwa. Angażują się w przedsięwzięcia, które promują śpiewanie i aktorstwo. Zazwyczaj są to festiwale na żywo, zazwyczaj bo ten rok jest inny. Ale muzyka i śpiew łagodzi obyczaje i łamie wszelkie bariery, dlatego zorganizowano otwarty konkurs on-line Piosenka Przekracza Bariery.
Spośród ponad dwustu siedemdziesięciu zgłoszeń z całego kraju, do finału konkursu zakwalifikowały się nasze dwie wokalistki, w najmłodszej kategorii Paulina Paluszczak oraz w średniej Kasia Juruć.

Tym razem odbyło się bez podróży, bez wielkiej sceny, multimedialnych aranżacji oraz festiwalowych atrakcji. Wystarczył komputer z kamerką, internet, dobry humor, pozytywne nastawienie i kawałek domowej podłogi. A po drugiej stronie światłowodu wspaniałe jury, które oglądało z zapartym tchem prawie setkę wykonawców w pięciu kategoriach. W składzie jury byli nie kto inny jak Joanna „Dolly” Dolata, wokalistka, manager kultury i nauczyciel techniki wokalnej , współpracowała z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz, Irena Santor czy z zespołem Lady Pank. Kolejny juror to Marcin Kołpak, pedagog wokalny, muzyk, wokalista, aktor scen muzycznych w Krakowie, oraz Monika Urlik, piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel.   

Po około pięciominutowym występie przed kamerką, z wielką niecierpliwością było oczekiwanie na wyniki, niestety z przyczyn technicznych, festiwal został zablokowany na serwisie YT i nie można było podglądnąć konkurencji. Kasia, w swoim występie zaprezentowała nową aranżacje utworu „Wyrzeźbiłam Twoją Twarz”, a Paulina, śpiewając jeden z utworów Małego TGD pt. „Sieć”, urzekła jurorów swoim wykonaniem że ci postanowili jej przyznać 2 miejsce w swojej kategorii. Bardzo cieszymy się z udanych występów w nowej dyscyplinie festiwalowej, ale z utęsknieniem czekamy na występy „na żywo”.

mAc

 

Wokalistki Akcesu na on-line’owym festiwalu.