webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

15 lutego 2021

Po raz dwudziesty Tułowicki Ośrodek Kultury postanowił zorganizować Festiwal Piosenki z Serduszkiem. Co rok w okolicach Święta Zakochanych na scenie TOK-u rozbrzmiewały piosenki o miłości. W tym roku, w dobie pandemii, organizatorzy postanowili zorganizować festiwal w formie wirtualnej.

Bardzo duże zainteresowanie festiwalem on-line uczestników z całej Polski, skłoniło organizatorów do zakwalifikowania wszystkich, którzy spełnili kryteria regulaminowe. Wykonawcy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. W każdej z tych kategorii Akces miał swoich przedstawicieli. Kategorię pierwszą i zarazem najliczniejszą reprezentowały najmłodsze wokalistki Ania Chmura śpiewając „Puszek okruszek”, Lena Bryja wykonując „Serduszko puka w rytmie cha-cha” i Paulina Paluszczak w piosence „Kto się czubi”. Kategorię drugą reprezentowała Lena Mannsfeld piosenką „Za krokiem krok”, do trzeciej kategorii organizatorzy zakwalifikowali również trzy wokalistki Emilię Daniel z utworem „Kasztany”, Dominikę Cebulę w utworze „Melodia” oraz Katarzynę Juruć z piosenką „Taki cud i miód”. A w czwartej znalazła się Julia Dota, która zaśpiewała utwór „Melodia”.

Wirtualna Gala została podzielona na dwa dni, w której zostały przedstawione filmiki z nagraniami wykonawców. Dnia 15 lutego od godziny 14:00 zostały zaprezentowane dwie kategorie młodsze, a dzień później (16 lutego), również o 14:00 dwie starsze.

Jurorzy mieli nie lada wyzwanie z prawie dziewięćdziesięciu wykonawców z całej Polski wyłonić laureatów tego Festiwalu. Bardzo dobrze spisały się młode wokalistki Akcesu, które zostały dostrzeżone w kategorii trzeciej, trzecie miejsce zdobyła Dominika Cebula, a wyróżnienie otrzymała Emilia Daniel. Wyróżnienia otrzymały także w kat I Paulina Paluszczak i Ania Chmura, w kat II Lena Mannsfeld oraz w kat IV Julia Dota. Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych dziewczyn. Liczymy na dalsze udane występy.

Wokalistki Akcesu na XX Festiwalu z Serduszkiem.