webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

12 stycznia 2020

Julia Dota podbiła Śląsk. Grand Prix V Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Zakończony niedawno 2019 rok  przyniósł wiele sukcesów dla Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów Akces, ale rok 2020 zaczął się jeszcze lepiej. Podczas piątkowego popołudnia 10 stycznia, podopieczni Stowarzyszenia, Julia Dota oraz Dawid Bac uczestniczyli w przesłuchaniach w jubileuszowym konkursie
V Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach. Do konkursu przystąpili wraz z ponad tysiącem innych artystów czyli ok 220 podmiotów wykonawczych  z różnych stron Polski. Podczas dwóch dni przesłuchań w Miejskim Ośrodku Kultury w sześciotysięcznych Łazach zaprezentowali się soliści, zespoły, duety i chóry. Zmagania uczestników oceniała komisja Jury w składzie: Magdalena Bednarkiewicz, Karolina Mrugalska oraz Piotr Tłustochowicz.
 

Dawid zaprezentował się z pastorałką Bardzo Cicha Noc a Julia zaśpiewała Lulajkę. Nominację do nagrody Grand Prix wraz z sześcioma innymi solistami oraz dziesięcioma zespołami otrzymała nasza Julia, co już było wielkim osiągnięciem. Na koncercie galowym w sobotę 11 stycznia, usłyszeliśmy że główną nagrodę festiwalu czyli Grand Prix otrzymała Julia. Cieszymy się  bardzo i składamy ogromne gratulacje.
 

Ale na tym nie koniec sukcesów. Po piątkowych przesłuchaniach w Łazach, szybko przenieśliśmy się wraz z Julią na konkurs XXVI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Julia, która jako jedyna w swojej kategorii reprezentowała województwo  opolskie, przechodząc eliminacje w Dobrodzieniu, zaśpiewała brawurowo swoją flagową kolędę Lulajkę.
Do finałowych przesłuchań z ponad trzech tysięcy zgłoszeń przeszło ok 140 podmiotów wykonawczych. Jury w składzie dr hab. Ewa Biegas z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,  dr hab. Teresa Krasowska, prof. UMCS z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr hab. Ks. Paweł Sobierajski, prof. AM z  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wyłoniło laureatów konkursu w jedenastu kategoriach. W kategorii solistów dorosłych, Julia zajęła III miejsce w tak prestiżowym konkursie. Jest to zwieńczenie  ale nie koniec prawie siedmioletniej współpracy z Panią Elżbietą Pisulą - Bieniecką oraz ze Stowarzyszeniem.

 

Julia jesteś wielka, dostarczasz nam wielu wzruszeń i bardzo pozytywnych emocji. Takie sukcesy tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że promowanie i wspieranie talentów ma sens.

Bardzo się cieszymy sukcesami i ogromnie gratulujemy.

Ze swojej strony dziękujemy organizatorom obu festiwali za wspaniałe przyjęcie ,miły pobyt i niesamowite przeżycia.

Admin.

Wspaniały styczniowy weekend Akcesu. Historyczny sukces Julii Doty.