webdesinger m.A.c

Nasi partnerzy

Gmina Ozimek

Powiat Opolski

Samorząd
Województwa
Opolskiego

Wspierają nas

+ 48 603 127 458

STOWARZYSZENIE NA RZECZ

PROMOCJI TALENTÓW AKCES

26 kwietnia 2022

Po raz piąty Szkoły Katolickie w Opolu zorganizowały Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu Ziemio Cała”. Finał przeglądu odbył się na żywo w dniu 26 kwietnia w auli SPSK w Opolu, a wystąpiło w nim 21 podmiotów zakwalifikowanych poprzez eliminacje on-line.

 

W tym roku w jury konkursu zasiedli: Natalia Żurek – nauczycielka religii, chórzystka w chórze Schola Cantorum Opoliensis, organistka, współorganizatorka przeglądu; ksiądz Daniel Nowak - muzyk, organista, były prezes chóru seminaryjnego, obecnie wikary w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu; Łukasz Szuba - absolwent Instytutu Jazzu w Nysie, wokalista zespołu Soul City, z którym wystąpił w programie „X-Factor”, uczestnik „Voice of Poland”, wokalista Opole Gospel Choir. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem jako nauczyciel i dyrektor artystyczny w Jazz Centrum w Opolu.

Etap konkursowy był podzielony na trzy kategorie: pierwsza kategoria to klasy I-IV, w drugiej wystąpili przedstawiciele klas V-VIII, a trzecia to zespoły.

Stowarzyszenie Akces reprezentowały w pierwszej kategorii Ania Chmura, która wykonała utwór z repertuaru Małe TGD „Drzewo” oraz Paulina Paluszczak, która za wykonanie utworu „Dziękuję” zdobyła II miejsce. W trzeciej kategorii wystąpił Zespół Dziecięcy Akces, który można rzec bohatersko wykonał „Bohatera” i zdobył II miejsce.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe oraz zostali zaproszeni do występu podczas tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. Dziękujemy Anecie Skibie oraz ojcom Franciszkanom za taką możliwość!

Maciej Paluszczak.

 

Zespół Dziecięcy Akces z kolejnym sukcesem