01 lutego 2020

nullRozpoczynając kolejny miesiąc w naszym kalendarzu sprawdzamy tzw. kalendarium czyli jakie rocznice będziemy obchodzić. W naszym przypadku są to kolejne „urodziny” Stowarzyszenia. Dokładnie cztery lata temu, w lutym, powstał pomysł założenia Stowarzyszenie. Powstaje ono z myślą o uzdolnionych dzieciach i młodzieży, którzy z różnych powodów, nie tylko materialnych, nie mogą się rozwinąć swojego artystycznego talentu.

Po rejestracji w KRS 12 kwietnia 2016, Stowarzyszenie pragnie pokazać, że można być skutecznym w działaniu, którego beneficjentami  są dzieci szczególnie uzdolnione, oczekujące form wsparcia, by ich talent nie utknął z powodu braku środków nie tylko finansowych.

Misją Stowarzyszenia jest wspieranie kształcenia dzieci i młodzieży poprzez organizowanie wszelkiego rodzaju imprez artystycznych pogłębiających zainteresowania muzyką, wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki.
Celem Stowarzyszenia z jednej strony jest promocja najzdolniejszych uczniów, umożliwianie im ustawicznego dokształcania, koncertowania, brania udziału w licznych przesłuchaniach, warsztatach, konkursach, przeglądach itp., zaś z drugiej strony zapewnienie mieszkańcom miasta, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, możliwości udziału w imprezach artystycznych i projektach, tym samym przyczyniając się do wychowania pokolenia młodych ludzi wrażliwych na muzykę, kulturę i sztukę.
Działalność artystyczna naszych uczniów i instruktorów niewątpliwie stanowi znakomitą promocję miasta i powiatu w kraju i za granicą.

Stowarzyszenie dba o wszechstronny rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni stanowią stałą grupę na najważniejszych konkursach wokalnych w województwie i kraju. Zostają docenieni za ich ciężką pracę i zauważeni przez niejednokrotnie ważne osoby z kręgów muzycznych. Takim przykładem jest Grand Prix w ogólnopolskim V Jurajskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach, oraz III miejsce w swojej kategorii w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, które zdobyła Julia Dota.

Zeszły rok to chyba jeden z najlepszych w historii Stowarzyszenia. Grad nagród jakie otrzymało Stowarzyszenie i założycielka Pani Elżbieta Bieniecka, to dowód na to, iż nasza praca nie idzie na marne. Za wspieranie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży poprzez organizowanie imprez artystycznych, pogłębiających zainteresowanie muzyką oraz wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki marszałek województwa nagrodził panią Elżbietę nagrodą dla animatorów kultury, jedną z 13 w województwie.
Człowiek Roku 2018: Elżbieta Pisula-Bieniecka nagrodzona za działalność animacyjną, promowanie kultury, tradycji i dziedzictwa regionu. Wygrała w kategorii “powiat opolski”, a III miejsce zajęła w województwie opolskim.
Kolejna nagroda dla Stowarzyszenia – to Opolska Niezapominajka 2018. Ważna, bo jej celem jest wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej województwa opolskiego i promocja wzorców działalności prospołecznych. Stowarzyszenie, zostało uhonorowane w tym prestiżowym konkursie, wyróżnieniem oraz Nagrodą Publiczności.

Czwarte „urodziny” Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”.